Juhoafrická republika

Cape Town je mesto, ktoré leží na konci Afriky. Mesto, ktoré obklopuje z jednej strany dominantná Stolová hora a studený Atlantický oceán z tej druhej. K mestu neodmysliteľne patria výlety na Safari do prírodných rezervácií a

Otvoriť článok

Legendárny žralok, ktorého sa väčšina ľudí obáva. Lenže človek nie je jeho prirodzenou korisťou. Predátor oceánov sa živí väčšími rybami, tuleňmi alebo tučniakmi.

Otvoriť článok

Ráno vstávame už 3:30 a z ubytka odchádzame presne o 4h. Máme pred sebou dvojhodinovú cestu. Vyrážame smer Kapské mesto ale neskôr odbočujeme na Paarl a pokračujeme na Worcester.

Otvoriť článok

Výstup na Leviu hlavu patrí medzi veľmi obľúbený pre jeho nenáročnosť. Nezabudnite ale na dostatok tekutín, hlavne v letných mesiacoch je tu dosť teplo.

Otvoriť článok

Prírodná rezervácia Cape Point sa rozprestiera na južnom cýpe pod Kapským mestom a je to veľmi obľúbené miesto na romantické, rodinné alebo spoznávacie výlety.

Otvoriť článok

Boulders Beach v mestečku Simon´s Town nie je len taká obyčajná pláž ako všetky ostatné. Práve na tejto pláži pár kilometrov od Kapského mesta sa usadili tučniaky africké. Ich počet sa odhaduje na 2000 kusov.

Otvoriť článok

Kirstenbosch Botanical Garden - Pod Stolovou horou na východnej časti v národnom parku s rovnakým názvom (Table mountain national park) sa nachádza známa botanická záhrada. Táto záhrada je považovaná za jednu z najväčších a

Otvoriť článok

Stolová hora patrí medzi najväčšiu dominantu v Kapskom meste. Jej nadmorská výška je 1086 metrov nad morom a dĺžka vrcholu je okolo troch kilometrov. Na povrchu Stolovej hory rastie viac ako 1500 druhov rastlín, čo je vraj viac

Otvoriť článok